resultatlister sponsorstævne 11 . april 2015        
             
Klasse 1. Showklasse dressur fra LC2 og opefter        
  Navn Hest/pony Sponsor program % placering
  Sofie-Amalie Lind Hansen Luigi Dorte Hansen x 2 sponsorater LC2 64,40  
      Henrik V Jørgensen x 2 sponsorater      
  Freya Jørgensen Fandango Jeanne Jørgensen LC2 66,52  
      Palle Kristensen      
      GEA Grøn Ejd.service og anlægsgartner      
  Mia H Nielsen Charmetrold Lise Hansen LC2 70,86 2
      Annegrethe Madsen      
      Nick Madsen      
      Madsens Kurerservice      
      Bent og Jane Nielsen      
      Karina og Mads Nielsen      
      Ostehuset, Otterup      
      Krisma Coiffure      
      Grethe Hansen      
      Lone Frandsen      
      Renee Lindberg      
      Påskeharen      
  Nikoline Dalver Andy Jens Pedersen LC2 65,00  
      Kate Dahl      
      Sten Dalver      
      Helle Dalver      
      Paul Verner Nielsen      
      TVS Designradiatorer A/S      
      Bladstrup Smedie      
      Mekonomen A/S      
      Revisionsfirmaet Søren Dahl      
  Josefine Hollingdal Starlight Centrovice LC2 71,73 1
      Janne Hollingdal      
  Ajla Tufekcic Gucci Senad Tufekcic LC3 66,00  
  Signe Lansø Fandango Søren Stidsen LC3 68,60  
      Carsten Stidsen og Mette Hofdahl      
      Bente Lansø      
      Johannes Stidsen      
  Louise Danefeldt Jørgensen Mulan Julrudsgård LC3 63,00  
  Aldijana Tufekcic Gucci Aldijana Tufekcic LC3 67,80  
  Anne Gervil Jensen Fandango Viggo Jensen LC3 67,60  
      Dorthe Jensen      
      Ole Brandstrup      
      www.ELOGLYS.dk      
      Lone Jensen      
  Stine Sørensen Yunic Anonym LB1 69,35 3,00
             
             
             
             
             
             
             
Klasse 2  LC1 dressur          
  Navn Pony Sponsor program % Plac
  Simone Hansen Fandango Laurits og Annegrethe Hansen   66,20 2
      Gitte og Mogens Hansen      
  Mette Olsen Isabella Fam. Bisgaard   65,20  
      Grethe Hansen      
      Bettina Olsen      
  Zenia Hansen Gucci Sonja og Finn Hansen   66,40 1
  Louise L Rasmussen Mulan Henning Larsen   65,60  
      Karen og Tony Andersen      
      Far      
      Mor      
      Moster Minna      
             
  LC1 dressur med opråb          
  Navn Pony Sponsor program %  
  Kia Søberg Gucci Matas Otterup   65,80  
      Trend of Hair      
      Fakta Søndersø      
      Fyns Rideudstyr      
  Pernille Ryberg Yellow Boy Farmor og Farfar   66,20 2
  Katrine W Jørgensen Fandango Else Jørgensen   66,40 1
  Ingrid Hald Gucci Ebba Hald 1 ½ sponsorat   63,80  
  Rebecca Andersen Yellow Boy     65,80  
             
             
Klasse 3 Holdridning          
  Navn Pony Sponsor program point  
  Emmelie Agerhorn Yellow Boy Fyns Tagrenovering galop 90,50 1
      Kaya's Pizzaria i Næsby      
      Onkel Allan tegnet 4 sponsorater      
      Tante Charlotte tegnet 4 sponsorater      
      Søren Sejer      
      Lasse Knudsen      
      Kusine Camilla Nielsen      
      Fuglsang Bodega Næsby      
      Spar Søhus      
      Laila og Brian      
      Annette Stenholdt      
      Henny Agerhorn      
      Mathias Agerhorn      
      Michael Agerhorn      
      Dorthe Agerhorn      
      Ruth Nielsen      
      Dennis Agerhorn      
  Marie Brunse Vaaben Figaro Farmor galop 89,50 2
  Katrine Hultgreen Hansen Isabella Guldbjerg Maskinfabrik V/ M. Haugård trav 86,50 1
      Fam. Hultgreen Hansen      
             
             
             
             
Klasse 4 LX          
  Navn Pony Sponsor program point  
  Stephanie Mortensen Isabella     67,61  
  Helene Lund Rasmussen Mulan Kappendrup Auto   68,33 1
      Norup Entreprnør og Vognmand ApS      
      MVL Otterup ApS      
      Mormor og Morfar      
      mor og far      
      New Art Odense      
      BGR Holding Otterup      
      Farmor og Farfar      
             
             
Klasse 5 Springning          
højde Navn Pony Sponsor hs os/tid  
50 cm Simone Hansen Fandango Gitte og Mogens Hansen udgik    
      Laurits og Annegrethe Hansen      
65 cm Sofie-Amalie Lind Hansen Mulan Dorte Hansen 0 0/36,1  
      Henrik V  Jørgensen      
75 cm Thea Dahl Karlsen Louigi Lene Andersen 0 4/35,6  
      Dines Dahl Karlsen      
75 cm Nikoline Dalver Andy Jens Pedersen 8    
      Kate Dahl      
      Sten Dalver      
      Helle Dalver      
      Paul Verner Nielsen      
      TVS Designradiatorer A/S      
      Bladstrup Smedie      
      Mekonomen A/S      
      Revisionsfirmaet Søren Dahl      
70 cm Josefine Hollingdal Starlight Fam. Hollingdal 0 0/32,2  
      Centrovice      
70 cm Ajla Tufekcic Gucci Senad Tufekcic 0 0/29,2 3
70 cm Aldijana Tufekcic Gucci Admira Tufekcic 0 0/27,1 2
75 cm Anne Gervil Jensen Fandango Viggo Jensen 0 0/27,0 1
      Dorthe Jensen      
      Ole Brandstrup      
      www.ELOGLYS.dk      
      Lone Jensen      
100 cm Julie Møller Fedders Sunday Gitte Møller 4    
      Søren Nielsen      
resultatlister sponsorstævne 11 . april 2015      
           
Klasse 1. Showklasse dressur fra LC2 og opefter      
  Navn Hest/pony program % placering
  Josefine Hollingdal Starlight LC2 71,73 1
  Mia H Nielsen Charmetrold LC2 70,86 2
  Stine Sørensen Yunic LB1 69,35 3
  Signe Lansø Fandango LC3 68,60  
  Aldijana Tufekcic Gucci LC3 67,80  
  Anne Gervil Jensen Fandango LC3 67,60  
  Freya Jørgensen Fandango LC2 66,52  
  Ajla Tufekcic Gucci LC3 66,00  
  Nikoline Dalver Andy LC2 65,00  
  Sofie-Amalie Lind Hansen Luigi LC2 64,40  
  Louise Danefeldt Jørgensen Mulan LC3 63,00  
           
           
Klasse 2  LC1 dressur        
  Navn Pony program % Plac
  Zenia Hansen Gucci   66,40 1
  Simone Hansen Fandango   66,20 2
  Louise L Rasmussen Mulan   65,60  
  Mette Olsen Isabella   65,20  
           
           
  LC1 dressur med opråb        
  Navn Pony program %  
  Katrine W Jørgensen Fandango   66,40 1
  Pernille Ryberg Yellow Boy   66,20 2
  Kia Søberg Gucci   65,80  
  Rebecca Andersen Yellow Boy   65,80  
  Ingrid Hald Gucci   63,80  
           
           
Klasse 3 Holdridning        
  Navn Pony program point  
  Emmelie Agerhorn Yellow Boy galop 90,50 1
  Marie Brunse Vaaben Figaro galop 89,50 2
           
           
  Katrine Hultgreen Hansen Isabella trav 86,50 1
           
           
           
           
           
Klasse 4 LX        
  Navn Pony program point  
  Helene Lund Rasmussen Mulan   68,33 1
  Stephanie Mortensen Isabella   67,61  
           
           
           
Klasse 5 Springning        
højde Navn Pony hs os/tid  
75 cm Anne Gervil Jensen Fandango 0 0/27,0 1
70 cm Aldijana Tufekcic Gucci 0 0/27,1 2
70 cm Ajla Tufekcic Gucci 0 0/29,2 3
70 cm Josefine Hollingdal Starlight 0 0/32,2  
65 cm Sofie-Amalie Lind Hansen Mulan 0 0/36,1  
75 cm Thea Dahl Karlsen Louigi 0 4/35,6  
100 cm Julie Møller Fedders Sunday 4    
75 cm Nikoline Dalver Andy 8    
50 cm Simone Hansen Fandango udgik