Sponsorstævne Bogø 29. september 2013

 OVER 100 sponsorer -- flot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sponsorstævne Bogø 29. september 2013        
           
Klasse 1 Showklasse LC2 og opefter        
Rytter navn Pony/hest navn sponsor %    
Freya Jørgensen (LC2B) Bogøs Phillippa Jeanne Jørgensen 75,68    
    Leif Hansen      
    Axel Jørgensen      
    Palle Kristensen      
Caroline Reinholdt (LC2B) Figaro Søs og Finn 73,41    
Julie Møller (LC2B) Landlystes Leerox Gitte Møller 78,41 1  
    Intersport, Otterup      
    Nete og Aage Møller      
    Søren Nielsen      
    Majbritt Christensen      
Cecilie Lykke Hansen (LB1B) Bogøs Gucci Peter gør det rent 72,68    
Sofie Amalie Lind Hansen Bogøs Phillippa Dorte Lind Hansen 77,14 2  
(LB1B)   Vagner Jørgensen      
           
Klasse 2 LC1          
Rytter navn Pony/hest navn sponsor %    
Ajla Tufekcic Figaro Senad Tufekcic 73,96    
Signe Lansø Fandango Bente Lansø 75,83 2  
    Else & Johannes Stidsen      
    Pia & Carsten Stidsen      
    Mette Hofdahl      
    Randi Stidsen      
    Fodbold Golf Fyn      
    Mobildiskotek Blow Star      
    Søren Stidsen      
Louise Danefeldt Jørgensen Bogøs Phillippa Julsrudgård V/fam. Jørgsensen 76,25 1  
    Bente Danefeldt      
    Leif Danefeldt      
    Henriette Danefeldt & Jimmy Petersen      
    Fysioteapeut Camilla Kruse Stjernbjerg      
    Birthe & Jørn Jørgensen      
    Hanne Østergaard      
    Stine Danefeldt Jørgensen      
    Fysioteapeut Litti Lehn      
Aldijana Tufekcic Bogøs Gucci Admira Tufekcic 74,38    
Nikoline Dalver Fandango Mekonomen 75,83 2  
    Revisionsfirmaet Søren Dahl      
    Jens Pedersen Blikkerslager-VVS-Autoopret    
    Slettemark      
    Bladstrup Tømrer og Snedker      
    Jesper Jensen      
    Eghoved Graveservice      
    Farmor Rita Dalver og Henning Hedegaard      
    Mormor Kate Dahl      
    Farbror Kent & Lone Dalver      
    Faster Maybritt & Kenneth Feld      
    Mor Helle Dalver      
    far Steen Dalver      
    Bladstrup Smedie      
    Murermester Baias      
    Krisma Coiffure, Otterup      
           
Klasse 3 Holdridning          
Rytter navn Pony/hest navn sponsor % placering  
Sara Kryger Thygesen Bogøs Phillippa Thomas Kristiansen 78,67 2  
    Bjarne Kryger Pedersen      
    Heidi Kryger      
    Karsten Pedersen      
    Kirsten Kryger      
Laura Marie S Godskesen Yellow Boy Else Larsen 74,29 3  
    Anita Godskesen      
    K & M Godskesen      
    Kirsten Storm Hansen      
Rebecca Andersen Yellow Boy Palle Andersen 79,67 1  
           
Klasse 4 LX dressur          
Rytter navn Pony/hest navn sponsor %    
Hannah Rasmussen Fandango Mor  75,24 4  
    Mormor & Finn      
    Morfar & Dorthe      
    Farmor & Farfar      
    Onkel Ole,Karina, Sille & Frederik      
    Faster Gitte      
    LG Service V/Helge Opsand      
    Far      
    Malu       
    Lillian, Thomas og Eva      
    Bga-Multibyg v/Brian      
    Emmeline      
    Finn      
    Tess      
    Anlægsgartner Allam Larsen Ålyst      
    Amalie og Johan      
    Moster Rikke,Tonny,Mads & Malthe      
Julie Lund Hummel Bogøs Phillippa Gitte & Jan Hummel 76,67 2  
    Inga Hummel      
    Knud og Kirsten Jensen      
Josefine Hollingdal Yellow Boy Kirsten & Gunnar Villumsen 71,67 8  
    Esther Hollingdal      
    Ulrik Hollingdal      
    Janne Hollingdal      
Zenia Hindborg Hansen Bogøs Gucci Mogens Hansen (far) 76,9 1  
    Finn Hansen (morfar)      
    Laurits Hansen (farfar)      
    Ulrik Bieler Otterup Bowlingecenter      
Ingrid Hald Iversen Figaro KJ Bogføring 74,29 7  
    Ebbe Hald       
Simone Fisker Hansen Bogøs Phillippa Gitte Hansen (mor) 75,95 3  
    Sonja Hansen (mormor)      
    Laurits Hansen (farfar)      
    Jan Saysette (onkel)      
Anne Jensen Fandango Lone Jensen 76,9 1  
    Jens Gervil      
Signe Pedersen Bogøs Gucci Bettina Pedersen 75 5  
    Jesper Pedersen      
    Harry Nielsen,Ingeborg og Bjarne Sørensen      
Katrine Rasmussen Bogøs Gucci Hasmarkgaard 74,76 6  
    Flemming Schjøtler      
    Mormor      
    Christoffer Rasmussen      
    Bøger & Papir Otterup      
Klasse 5 Springklasse          
Rytter navn Pony/hest navn sponsor   Placering  
Thea Dahl Karlsen (70 cm) Mulan Poul Erik og Bente      
    Mor Lene      
Aldijana Tufekcic (40 cm) Bogøs Gucci Admira Tufekcic   2  
Jeanette Bjerg (40 cm) Madonna Ady & Arne Bjerg      
    Almind Horseware v/Stine Almind      
    Jette & Bent Bjerg      
    Dalum Dyreklinik      
    John Mathiesen      
    Kirsten & Ole      
    Jensens Beslagsmedie      
    Oliver Bjerg      
Ajla Tufekcic (40 cm) Figaro Senad Tufekcic      
Anker Thorup (50 cm) Hoecks Heidilein  Ady & Arne Bjerg   3  
    Prestige v/Christian      
    Oliver Bjerg      
    Jette & Bent Bjerg      
    Kirsten & Ole      
    Frederikke Dalver      
    Birthe Mathiesen      
    Jacob      
    Martin      
    Jensens Beslagsmedie      
Cecilie Lykke Hansen (50 cm) Bogøs Gucci Peter gør det rent      
Sofie Amalie Lind Hansen Bogøs Phillippa Dorte Lind Hansen   1  
( 70 cm)   Vagner Jørgensen      
Thea Dahl Karlsen ( 80 cm) Luigi Birthe og Arne      
Maria Hansen ( 90 cm) Armarni Nørrelund Rideudstyr      
Rytter Pony/hest Højde fejl tid      
             
SOFIE AMALIE LIND HANSEN PHILLIPPA 70 CM 0 68,78 0 28,34 1
ALDNIJANA TUFECIC GUCCI 40 CM 0 60,78 0 29,5 2
ANKER THORUP CHARMETROLD 50 CM 0 70,44 0 30,3 3
THEA DAHL KARLSEN MULAN 70 CM 0 59,37 4 25,94 4
THEA DAHL KARLSEN LUIGI 80 CM 0 61,82 4 27,66 5
CECILIE LYKKE HANSEN GUCCI 50 CM 4 60,19     6
MARIA HANSEN ARMANI 90 CM 4 63,59     7
JEANETTE BJERG MADONNA 40 CM 4 68,69     8
ALJA TUFEJCIC FIGARO 40 CM 4 84,32     9